אנטי וירוס למחשב ולמה צריך אותו

שאלה מצויינת.
אז מה זה וירוס בכלל?
וירוס הוא סוג של קוד, שמשכפל את עצמו על ידי שינוי קוד של תוכנות מחשב אחרות ובעצם מייצר קוד תוכנה משל עצמו .ברגע שזה קורה התוכנה בעצם נגועה בוירוס ולכן נתייחס לוירוס כאל תוכנה לכל דבר שבמקום להואי למשתמש פוגעת בו.
ישנם מספר סוגי וירוס בעולם, חלקם מזיקים יותר וחלקם פחות אך נכון לשנת 2019 האיומים הכי גדול על עולם המחשוב הינו וירוס כופר.

אז מה זה בעצם וירוס כופר:
וירוס כופר זו תוכנה זדונית שכשהיא נכנסת למחשב היא גורמת להצפנה של כל הקבצים במחשב ובעצם לא מאפשרת גישה לקבצים אלו ללא מפתח ההצפנה.
מהו מפתח הצפנה: מדובר בעצם בקוד כלשהו שיושב אצל מפיצי הכופר ומשנה את הקבצים במחשב, בדרך שלא ניתן לפתוח אותם.
הדרך היחידה לפתוח את הקבצים הללו הינה קבלת מפתח ההצפנה ממצפין הקובץ, הרצתו על הקבצים והחזרתם למצב של לפני ההצפנה.
עכשיו שלא תבינו לא נכון, הצפנת קבים זה משהו שנוצר כדי לשמור מידע חשוב שלא יהיה נגיש למי שאין לו סמכות לכך ובמקור הומצא כדי להגן על המשתמשים.
בשנים האחרונות הפך כלי חשוב זה לכלי הרס בידי אנשים שיש להם כוונות זדון ומשמש לסחיטת כספים מאנשים ולהתעשרות של שולחי הכופר
האנשים הללו יושבים בכל מיני מקומות בעולם ואפילו יכולים להיות השכנים שלכם. אין שום דרך להגיע אליהם מכיוון שהם משתשמשים בכל מיני שרתים בעולם להפיץ את הוירוס שלהם ובעצם לא מאפשרים קישור ישיר אליהם.
כאשר הקבצים מוצפנים בד"כ יופיע במחשב חלון או איזהשהו קובץ טקטס בשולחן העבודה שבו יהיה רשום בדיוק מהו הסכום שיש לשלם כדי שלחרר את הקבצים. בד"כ נקוב שם סכום מסויים בביטקויין שאותו הנפגע מתבקש להעביר לכתובת מסויימת כדי לקבל את מפתח ההצפנה. כדי להראות רצינות בהרבה מיקרים מאפשרים החברה הרעים נקרא להם פה לעלות קובץ 1 מוצפן לקישור מסויים והקובץ חוזר ללא הצפנה וכך בעצם הם מראים לכם שיש להם דרך לשחרר לכם את הקבצים או לבטל לכם את ההצפנה.
הסיבה לשימוש בביטקויין הינה שזה מטבע דיגיטלי שאינו ניתן לאיתור ובעצם מרגע העברת הכסף, אין שום דרך לדעת למי הוא הגיע ואין שום דרך למשוך אותו בחזרה.

אז מה עושים:
הדרך הטובה והאמינה ביותר להתמודד עם וירוס כופר הינה גיבויי לענן כפי שהסברתי בפוסט קודם על הגיבויים
ללא גיבוי בענן מאוד קשה לשחזר את החומר. לעיתים כשהחומר מוצפן על ידי מפתח מיושן יחסית ניתן להריף כל מיני כלים של חברות האנטי וירוס ולשחרר את הצפנה. מנסיוני, מעטים המקרים שזה עובד.
תוכנת אנטי וירוס טובה , מקצועיות ובתשלום חשובה ביותר ויכולה במפסק גבוה של מקרים למנוע חדירת כופר למחשב.
חשוב מאוד לדעת כי אין דבר כזה הגנה ב 100% וכנראה שלעולם לא תיהיה מכיון שלא משנה באיזו הגנה נשתמש וכמה טובה הוא תיהיה תמיד יהיה מישהו חכם יותר, מישהו שידע ליצר משהו יותר חכם והמרדף אחר תוכנה זו הוא אין סופי.
אני ממליץ על תוכנת eset internet security כאנטי וירוס הטוב ביותר עבור לקוחותיי העסקיים והפרטיים וניתן לרכוש אותו מכאן ישירות מהאתר שלי כמשווק מורשה של חברת Eset


לרכישה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *