מייקרוסופט אופיס או גוגל?

 מייקרוסופט אופיס או גוגל?

שאלה מצויינת

הנטייה של אנשים היא ללכת עם מה שהם רגילים אליו.

מה שמשאיר אותם באזור הנוחות שלהם.

" אני מכיר וורד"

"זה נוח לי, אני רגיל"

"כולם עובדים עם וורד"

ועוד כל מיני תשובות רגילות שאנשים זורקים לאוויר

אז החלטתי לעשות סדר בדברים.

החלטתי לספר לכם את מה שאני יודע ולתת לכם אפשרות לבחור.

אפשרות לבחור את הפתרון המקצועי ביותר עבורכם.

תראו זה לא סוד שמיקרוסופט חולשת על רוב השוק של יישומי אופיס מהסיבה הפשוטה:

הם היו הראשונים. כשהם התחילו עם זה גוגל אפילו לא היו בכיוון וכך נוצר מצב שרוב האנשים, אפילו שיש להם חשבון גוגל, פותחים באופן אוטומטי את הוורד כשהם רוצים לכתוב מסמך או את האקסל כשהם רוצים לפתוח טבלה וכשרוצים להכין מצגת לבר מצווה- פותחים פאוור פוינט כמובן.

אבל אם ננסה לצאת רגע מהקיבעון שלנו נגלה משהו הרבה הרבה יותר חכם, נוח ויעיל:

יישומיי גוגל, עובדים בצורה הרבה יותר חכמה, יעילה ונוחה.

ישנם מספר יתרונות שתכף נגיע אליהם ועל חלקם אני מדבר בקורס שלי worksmart

יתרונות בעבודה עם יישומי גוגל

  • היתרון המשמעותי ביותר הינו השמירה האוטומטית המאפשרת בעצם עבודה מכל מקום בדיוק מהמקום שבו הפסקנו לעבוד. מכיוון שישומי גוגל נפתחים בדפדפן של גוגל (גוגל כרום), הם נשמרים באופן אוטומטי בענן שלנו תחת חשבון הג'ימייל שלנו. כאשר אותו חשבון יוגדר במחשב אחר או בטלפון שלנו, תהיה לנו גישה מלאה לכל המסמכים ששמורים תחת אותו חשבון גוגל. ולא רק שתהיה לנו גישה אליהם, ברגע שניגש למסמך כלשהו, הוא יפתח בדיוק מהנקודה שבה הפסקנו לעבוד עליו וכך ניתן להמשיך בדיוק מאותו המקום.

  • יתרון נוסף הינו, שיתוף הקבצים שלנו עם חברים/ קולגות ואפילו אנשים זרים.גוגל מאפשרת לשתף כל מסמך, אם זה לצפיה בלבד או עריכה. כשאנו משתפים מסמך עם מישהו , ניתן לפתוח אותו במקביל בכמה מחשבים ביחד, להקליד בדיוק באותו הזמן ואף לראות מה הצד השני מקליד בזמן אמת. כשמדובר בקבוצת אנשים שעובדים על אותה תיקיה או על אותו מסמך או טבלה אין ספק שלגוגל יש יתרון עצום בנושא. זו אפשרות שכמעט ולא קיימת במיקרוסופט.יישומי מיקרוסופט מאפשרים זאת רק עם קבצים שיושבים בענן שלה! וגם זה בצורה מסורבלת.מכיוון שרוב האנשים לא עובדים בתצורת ענן עם יישומי מיקרוסופט אז בעצם הם לא משתמשים באפשרות הזאת.

  • הבדל נוסף הוא כמובן המחיר. ישומי אופיס עולים כסף בעוד שישומיי גוגל הם חלק מחשבון הג'ימייל שלנו ולפיכך הם חינמיים לחלוטין. בנוסף מייקרוסופט מוציאים מדי פעם גרסאות חדשות עם פיצ'רים חדשים וכדי להישאר מעודכן יש צורך במנוי חודשי קבוע שמתעדכן בגרסה החדשה או ברכישה של גרסה חדשה מלאה. גוגל מעודכן כל הזמן, הוא מתעדכן באופן שוטף וכמעט שלא משתנה מבחינת התצוגה שלו.

" אבל זה לא בדיוק אותו הדבר"…

נכון זה לא. עבור המשתמש הפשוט גוגל בהחלט עושה את העבודה אבל אם הנכם משתמשים מקצועיים הזקוקים לכמות גדולה יחסית של פיצ'רים אז אין ספק שישומי אופיס שולטים.
מכיוון שרוב המשתמשים הינם משתמשים פשוטים אין לי ספק שישומי גוגל נותנים את המענה הטוב ביותר עבור רוב המשתמשים.

למי שמעוניין להעמיק יותר יש פה אתר שמסביר את ההבדלים עם איורים חמודים ולמי שיודע אנגלית אני ממליץ לעבור עליו. 

להרשמה לקורס שלי לחץ כאן <–


Google Docs Vs. Microsoft Word

בהצלחה ואשמח לקבל מכם תגובות או שאלות בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *